Tu môže byť Vaša reklama

Autor: Jaroslav Novák | 18.5.2015 o 15:16 | (upravené 18.5.2015 o 22:51) Karma článku: 3,90 | Prečítané:  614x

je názov diela, ktoré v rámci svojej bakalárskej práce vytvorím v nedeľu 24. mája na hrade Pajštún. Pozrieť si budete môcť demonštráciu a ukážku problému Vizuálneho smogu na Slovensku.

„Slovensko je kráľovstvom bilbordov.“ toto tvrdenie počúvame čoraz častejšie zo všetkých strán, či už od odbornej verejnosti, médií, alebo bežných občanov. Vizuálny smog nie je len metaforou, podľa grafického dizajnéra Braňa Matisa, môže mať znečistenie v obrazovom poli podobný negatívny vplyv na zdravie ako špinavá voda, vzduch či zvýšený hluk. Túto škodlivosť je však ťažšie dokázať. Tento jav môžeme pozorovať najmä vo väčších mestách, kde je veľa priestoru a je vysoká hustota osídlenia a tým je aj dôvodov na inzerciu viac.

Vizuálny smog je v poslednom období veľmi diskutovanou témou, reklamné spoločnosti neustále bojujú a pridávajú nové a nové plochy, ktoré sú pre ne ziskové. Pre bežného človeka sú tieto reklamné plochy skôr na obtiaž. Niektorí primátori, či starostovia sa už rozhodli s týmto problémom bojovať, no zatiaľ výrazné, či radikálne zmeny nenastali.

Ako by to dopadlo, ak by reklamné plochy prenikli na všetky turisticky zaujímé miesta? To sa Vám pokúsim ukázať v diele Tu môže byť Vaša reklama na jednodňovej expozícií v nedeľu 24. mája na hrade Pajštún od 13. hodiny.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kde sa darí zločinu? Policajti prekreslili mapy kriminality

Krádeží a ďalšej ekonomickej trestnej činnosti oproti minulému roku ubudlo. Polícia hlási viac násilností a mravnostnej kriminality.

KOMENTÁRE

Je tu pakt o neútočení: Vláda, extrémisti, propaganda

Slovenská reakcia ostáva nulová.

EKONOMIKA

Fico zabral Gabčíkovo, aby ho opravil. Ani po mesiacoch s tým ani nezačal

Celý spor je na medzinárodnej arbitráži.


Už ste čítali?