Tu môže byť Vaša reklama

Autor: Jaroslav Novák | 18.5.2015 o 15:16 | (upravené 18.5.2015 o 22:51) Karma článku: 3,90 | Prečítané:  617x

je názov diela, ktoré v rámci svojej bakalárskej práce vytvorím v nedeľu 24. mája na hrade Pajštún. Pozrieť si budete môcť demonštráciu a ukážku problému Vizuálneho smogu na Slovensku.

„Slovensko je kráľovstvom bilbordov.“ toto tvrdenie počúvame čoraz častejšie zo všetkých strán, či už od odbornej verejnosti, médií, alebo bežných občanov. Vizuálny smog nie je len metaforou, podľa grafického dizajnéra Braňa Matisa, môže mať znečistenie v obrazovom poli podobný negatívny vplyv na zdravie ako špinavá voda, vzduch či zvýšený hluk. Túto škodlivosť je však ťažšie dokázať. Tento jav môžeme pozorovať najmä vo väčších mestách, kde je veľa priestoru a je vysoká hustota osídlenia a tým je aj dôvodov na inzerciu viac.

Vizuálny smog je v poslednom období veľmi diskutovanou témou, reklamné spoločnosti neustále bojujú a pridávajú nové a nové plochy, ktoré sú pre ne ziskové. Pre bežného človeka sú tieto reklamné plochy skôr na obtiaž. Niektorí primátori, či starostovia sa už rozhodli s týmto problémom bojovať, no zatiaľ výrazné, či radikálne zmeny nenastali.

Ako by to dopadlo, ak by reklamné plochy prenikli na všetky turisticky zaujímé miesta? To sa Vám pokúsim ukázať v diele Tu môže byť Vaša reklama na jednodňovej expozícií v nedeľu 24. mája na hrade Pajštún od 13. hodiny.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štátne mapy zhltli ďalšie státisíce, nevedno za čo

Ministerstvo dopravy si dalo za státisíce eur vypracovať analýzu, no zatiaľ ju nezverejnilo.

TECH

Prečo vznikla menopauza? Babičky sa delili o jedlo s celou rodinou

Ak má kosatka mláďatá vo vyššom veku, je možné že neprežijú.

TECH

Ako sa pravdou stalo najviac páčikov na internete

Falošné správy a moderná propaganda pomohli stvoriť populistov.


Už ste čítali?